31 Mart 2012 Cumartesi

Röportaj: Mildayla HayatNalan Hanım'ın Blogu BURADA 
Röportajı Hazırlayan Ülkü

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
1981 manisa doğumlu,beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum.mesleğim gereğimi bilmiyorum ama hayatım hep hareketli ve enerji dolu geçiyor,benim öyle sessiz ve dingin bir hayat yaşamam imkansız gibi,ama sanırım bu içimdeki çocuğu hiç öldürmememden kaynaklı bir durum,çocukluğumda etken tabi buna en başta sevgili annemdir böyle olmamıza sebeb; yaşımızı yaşadık hep,doyasıya çocuk olduk biz ..iki kız kardeşiz,şimdilerde en yakın dostumdur kendisi benim küçük kardeşim nurdan.
 Sevgili eşim,yol arkadaşımla tanışmamızda 1998 de başladı ve 9.yılımızda evlendik.aynı üniversitede bulduk birbirimizi,ve güzel sözler vererek evliliğimizin 5.yılına girdik bile,öyle macera dolu bir yaşamımız oldu ki birlikte doyasıya gezdik,arkamıza döndüğümüzde güzel anılar biriktirdik..en önemlisi o saygımızı hiç bozmadan ..ve artık bu aşkımızın birde meyvesi olsun istedik ve karar verdik bir canımız olsun artık bizimde diye..şimdi kızımızı heyecanla bekliyor ve bu her anın tadını çıkarıyoruz.
 İzmirde yaşıyoruz ve güneşli günleri yakaladığımız her an fotoğraf çekimleri ve kordonda kahve keyfimiz bizim vazgeçilmezimiz oldu..ayrıca eşimde, bende eve epey meraklıyız bu yüzden değişiklikler yapmayı çok seviyoruz..neyse ben blogumda devam edebilirim bu yazıya sanırım çok  uzattımm:))

Röportaj: Bebeğimin Cicileri


Emine Hanım'ın Blogu BURADA 
Röportajı Hazırlayan Ülkü

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
1980’li yılların başında soğuk bir şubat günü, bozkırın incisi güzel memleketim Eskişehir’de ailemin ilk çocuğu olarak doğmuşum.. Üniversite dahil tüm öğrenim hayatımı Eskişehir’de geçirdim.. Anadolu Üniversitesi’ni bitirdikten sonra atamayla düştüğüm uzak yollardan maalesef memleketime dönemedim… Şu an Trakya’da yaşamaktayım.. Öğretmen olarak görev yapmaktayım… Mesleğimi ve öğrencilerimi çoook seviyorum.. 

6 yıl önce “EVET” dediğim Akdenizli bir eşim.. 2 yaşında bir kızım var. Kızım “Hipotoni(kas gevşekliği)” ön tanısı konup, halen teşhisi konamayan bir rahatsızlıktan dolayı yeni yeni oturuyor. Okul dışındaki yaşantımın büyük kısmını onunla geçiriyorum.. Yoğun bir programla fizyo-terapi alıyor. Ben de onu desteklemeye çalışıyorum. Yavaş yavaş da olsa ilerliyoruz.. İnşallah bir gün kızım yürüyecek.. Tüm yaşanan zorluklara rağmen “ANNE” olmak çok güzel..
Ailem ve işim yaşamım dışındaki zamanın büyük çoğunluğunu blogumlarımla geçiriyorum. Bloglarım benim için çok kıymetli.. Zihnimi dinlendirmemi, yaratıcılığımı arttırmamı, yeni insanlarla, dostlarla tanışmamı sağladığı için bloggera çok şey borçluyum..

Röportaj: Mehtap kaya

Mehtap Hanım'ın Blogu BURADA
Röportajı Hazırlayan Ülkü

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?

(Ülkü Hanım merhaba, Öncelikle benimle röportaj yapmak istediğiniz için teşekkür ederim.)

İnsanın kendisini anlatması biraz zor. 1959 yılında Amasya'da doğdum. 33 yıldır evliyim, bir kız bir erkek ikiz çocuklarım var.
İkiz bebeklerimin doğumuyla 10 senelik iş hayatının ardından ev hanımlığı başladı. Bunu uzun süre kabullenemedim. Üretmeden yaşamak pek bana göre değildi. Çocukluğumdan beri el işlerine karşı olan ilgimi geliştirmeye başladım. Ürettikçe mutlu oldum, mutlu oldukça ürettim. El işlerimin haricinde kitap okumayı, arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirmeyi çok severim. Vakit buldukça çeşitli kurslara katılmaya çalışıyorum.Blog hayatınız nasıl başladı?

Yaptığım el işleri için uzun zaman internette araştırma yaptım ve blog dünyasını keşfettim. Öncelikle insanların neler yaptığını ve paylaştığını izledim. Bir yandan da el işleri yapmaya devam ediyordum. Yaptıklarım giderek çoğalmaya başlayınca etrafımdaki insanların da desteğiyle ben de blog dünyası içinde olmaya karar verdim.

Röportaj: Yaruze
Gönül Hanım'ın Blogu BURADA 
Röportajı Hazırlayan Ülkü


Bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

1977 İstanbul doğumluyum.Ankara Üniversitesi İşletme mezunuyum.2002 yılında yangından mal kaçırır gibi jet bir hızla sevgili eşimle evlendik.Çocuksuz geçen yaklaşık 4 yılın ardından full konsantre bir biçimde yoğunlaşarak eşimin 3 çocuk hayalini hayata geçirdik ve 2,5 yıl arayla bir tek bir çift olmak üzere skoru üçe tamamlayarak amacımıza ulaştık.Daha doğrusu Neco'nun amacına.Bende öylece bakakaldım ortaya çıkan manzara karşısında.Çocukları üçledikten sonra 9 yıllık iş hayatımı askıya almak zorunda kaldım haliyle ve beraberinde bir çok hayalimi de.Şimdilerde her şey daha bir rayına oturdu ve ben artık hazır ve de nazırım hayata karşı;hem de arkamda kapı gibi neferlerimle...

Sevdiğin şeylerden bahsedebilir misin bize,kitap film eğlence?

Aslında yakın zamanda bir mim cevaplamıştım sevdiğim şeylere dair.Sanırım direkt oraya yönlendirsem daha pratik olur :)

Blog tutma fikri ne zaman doğdu?

2006 yılında doğan ilk oğlumun ardından doğum hikayesini yazıp yayınlamıştım bir bebek sitesinde.Bu hikayeleri okumaktan büyük keyif alıyordum.Bu vesileyle tanıştığım birkaç yeni annenin çocukları için hazırladığı siteleri gördükçe pek bir heveslenmiştim bende.Peşisıra bloglara rastladım.Keyifle takip ettiğim bir iki blog sayesinde 2007 yılı aralık ayında bende oğluma ait bir blog açmaya karar verdim ve fakat başladığıyla kaldı;hevesimi taze tutamadım maalesef.İkizlere hamileliğimde o döneme denk geldi.Yoğun ve yorucu günler şevkimi kaçırdı,ta ki 2010 yılı haziran ayına dek.O dönem,sosyal ağda dahil olduğum ikiz anneleri grubundan birinin açtığı bloğu gördüğümde beynimdeki şimşek çaktı birdenbire ve "benimde bir bloğum vardı bir zamanlar,ne duruyorsun,şimdi tam zamanıdır" diyerek tekrar ve bu kez ilkinden daha hevesli döndüm blog alemine...


Bloğuna daha önce göz atmamış okuyucular için biraz anlatır mısın peki,neler bulabilirler?

Bloğu açarken ki amacım tamamen, çocuklarıma annelerinin gönlünden düşen cümlelerle,onları;onlarla geçen her anı,keyifli zamanları,meşakkattli yanlarını,karakteristik özelliklerini,gelişim süreçlerini,birbirleriyle olan münasebetlerini,paylaşımlarını kısacası onlara maziden kendilerine dair hoş bir enstantane bırakmaktı.Dolayısıyla bloğumun genel içeriği 3 çocukla süregiden hayat üzerine.Arada kendi his ve yaşanmışlıklarımı da serpiştirip harmanlıyorum,umarım okuyanlar keyif alıyordur.

30 Mart 2012 Cuma

Konuk Yazar : Toyuncaks ve Sevimli Keçeleri


Sevgili Blogger Anneler, 

          Dün yayınladığımız 'Blogger Anneler Konuk Yazarlarını Bekliyor'u okuyup bize ilk ulaşan Toyuncaks blogunun sahibi sevgili Sibel hanım oldu. Sibel hanımı bir çok Blogger Anne artık tanıyordur. Kendisi 3 çocuk sahibi, şimdilerde evde çok fazla vakit geçirmek zorunda olduğu için evdeki bu zamanı değerlendirmek istemiş ve bir şeyler üretmeye başlamış, çokta iyi etmiş.

          Renk renk keçelerle birbirinden güzel ürünler yapmaya başlamış. Kısa sürede kendi çabalarıyla keçeden kapı süsleri, tokalar, taçlar, dolgu oyuncaklar yapmayı öğrenmiş. Önce yakın çevresine yapmış sonra çok beğeniler gelince pasajda bir sayfa açmış ve satışa çıkarmaya başlamış, arkasından blogunuda kendi açarak ürünlerini buraya eklemeye başlamış. Ve artık bu el emeği göz nuru sanatı onun mesleği olmuştur. Yakın zamanda da TRT Okul Anne ve Çocuk programında kendisini ve yaptığı birbirinden güzel keçelerini izledik. 

Bize gönderdiği postu özellikle hemen yayınlıyorum ki, bize yazı göndermek isteyen bloggerlere küçük bir örnek olmuş olsun. Sibel hanım bize hobisine ilk başladığı zamanlarda yaptığı şirinmi şirin bir kaplumbağa göndermiş. Eğer siz de kendi çocuğunuza, sevindirmek istediğiniz bir çocuğa yapmak veya satın almak isterseniz blogunu ziyaret edip sipariş verebilirsiniz.İşte geldim :)Keçeciklerimle ilk tanıştığım zamanlar  


bu tatlımı tatlı kablumbişi yapmıştım. Buyrun devamı için buraya bir tıkkkkk :)

29 Mart 2012 Perşembe

Blogger Anneler Konuk Yazarlarını Bekliyor...

Blogger Annelere,

Sizlerle çok güzel bir aile olduk. 
Bu aile gün geçtikçe büyüdü ve büyümeye devam etmekte. 

Sizler Facebook sayfamızda, kendi blogunuzda yazıp yayınladığınız postların linklerini bizlerle paylaşmanızla hem blogunuza daha kısa yoldan ulaşılıyor (tüm blogger anneler) hem de blogunuza hızlı bir trafik kaynağı sağlamış oluyorsunuz. Bu paylaşımlarınızı Blogger Anneler blogundanda sağlayıp sizlere daha fazla destek olmak istiyoruz. 

Sizin gönderdiğiniz yazının başlangıcını Blogger Annelerde yayınlayıp devamı için yazıyı gönderen blogun sayfasının linkini vereceğiz.  Böylece Blogger Anneler bloguna gelen herhangi bir ziyaretci postun devamını okumak için doğrudan sizin blogunuza bağlanmak zorunda kalacak. Bu sayede hem blogunuzu yeni ziyaretcilere açmış olacaksınız hem de blogunuza güzel bir trarfik sağlamış olacaksınız.   

Bize Yazı Göndermeden Önce Dikkat Etmenizi İstediğimiz Önemli   Noktalar Şunlar; 

  • Lütfen başka web sitesinden bir içeriğin birebir aynısını buraya eklemeyiniz.


  • Lütfen Türkçe yazım kurallarına uymaya dikkat ediniz. 


  • Yazılarınıza eklediğiniz  fotoğraf veya fotoğraflar iyi kaltiede ve özenle çekilmiş olsun.


  • T.C. yasalarına aykırı, ticari rant elde etmeyi hedefleyen spam/reklam yazılarını kesinlikle kabul etmeyeceğizi ve yayınlamayacağımızı bilmenizi isteriz.

Neler Yazabilirsiniz;
  • Keçe, örgü, dikiş, nakış, işleme, maket, takı, resim, yemek tarifleri, pasta tarifleri vb. gibi pek çok yazınıza blogumuzda yer verebiliriz. 

                                        


Herhangi bir sorunuz olduğunda her zaman aşağıdaki e-posta adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz. Eğer yöneticilerden herhangi birine doğrudan ulaşmak isterseniz, aynı mail adresine hangi yöneticiye sormak isterseniz onun ismini ekleminiz yeterlidir.
Teşekkürler.

Mail adresimiz; bloggeranneler@hotmail.com 


Blog Yazarlığı Meslekmi?


          
          Artık  blog yazmak hobi olmaktan çıktı, meslek haline geldi. Çoğu popüler bloglar, reklam ve sponsor gelirleriyle kendine yeni bir kazanç kapısı oluşturdu. Blog yazarak para kazanılacağına bende inanmayanlardandım fakat gördüğüm ve okuduğum bir kaç blog bu konudaki fikrimi tamamen değiştirdi. Artık blog yazma işininde sadece sanal olarak günlük tutmak olmadığını düşünüyorum.
         Dünyadan bir örnek verekcek olursak, geçtiğimiz yıllarda  Apple firması blog dünyasını kullanarak ilginç bir reklam yöntemi uygulamış ve çok fazla başarılı olmuştu. Sır gibi sakladığı iPhone'u dünyanın en çok okunan birkaç blog yazarına göndermiş ve telefonu kullanan bloggerler, arka arkaya kullanırken bu cihaz hakkında deneyimlerini yazmış. Herkes blog yazarlarının söz ettiği cihazı merak eder olmuş. Ve halen de iPhone efsane bir telefon olarak kullanıcıları tarafından vazgeçilmez bir cihaz olma yolunda. O dönemde dünya medyası, blog yazarlarının iPhone efsanesini haber yapmış. Sonuçta Apple milyonlarca dolar harcayarak yapacağı reklamı, blog yazarlarına gönderdiği birkaç iPhone ve haber bülteni ile ucuza kapatmış oldu. Burda hem blog yazarları kazandı hem de şirket inanılmaz hesaplı bir reklam kampanyası yapmış oldu. Apple firması sayesinde medya artık blog yazarlarına daha farklı bir gözle bakmaya başladı. Blog yazarları, her türlü ürüne dair izlenimlerini, deneyimlerini yazdıkları sıradan bloglarının ne kadar büyük bir güce sahip olduğunu fark etti ve böylece herkes yeni bir meslekle tanışmış oldu: Blog yazarlığı.       

           Profesyonel bloggerlar bloga yatırım yapmak gerektiğini söylüyor. Nitekim dünyada blog yazarlığına artık bu gözle bakılıyor. Blog ne kadar çok tıklanır, yazılar ne kadar çok okunursa, blog yazarının da kazancı o kadar artıyor. Bloggerler Google'dan ya da doğrudan şirketlerden reklam alarak ve sponsorlar yoluyla para kazanıyor. Bunlar olmasa da tanınırlılığı artıyor, blogu sanal CV işlevi görüyor. Bu sayede iş teklifleri geliyor.

          Benim çok uzun yıllardır takip edip gerçekten canlı şahit olduğum bir kaç isimden biri de Pucca'dır. Kendi halinde blogunu yazarken yani sanal yazarken gerçek yazarlığa terfi etmiş bir bloggerdir. Pucca sanal yazarlık yaparken Okyanus Yayınlarının sahibi Cem Mumcu Edebiyat dizisi için blogları yakın takibe almış ve Pucca'nın blogunu keşfetmiş. Pucca'nın ilk kitabı kendi blogundaki yazılardan yola çıkarak 'Küçük aptalın büyük dünyası' diye kitabı basılmış. Pucca, büyük bir gazetede de köşe yazarlığı yapıyor. 'Küçük Aptalın Büyük Dünyası' adıyla yayımlanan kitabı 'dizüstü edebiyat' dizisinin ilki.          

          Bir ikinci isimde Hatice Özdemir Tülün.  Blogunu keşfettiğimde yeni evliydim ve yemek yapmasını ondan öğrendim diyebilirim :)  Hatice hanım bir çoğunuzun yakından bildiği Portakal Ağacı  blogunun sahibi. Blogunda yaptığı yemekleri, yemeklerin  hikâyelerini ve tariflerini paylaştığı blogu Türkiye'nin en çok okunan blogu. Hatice hanım, blogunun popülaritesini köşe yazarlığına taşıdı, reklâmlarda yer aldı. 

          Peki sizce blog yazarlığı meslekmi?


Yazıyı yazan

28 Mart 2012 Çarşamba

Röportaj: Bebeğim Geliyor

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Ben 37 yaşında 2 yaşındaki Altuğ’unun annesiyim. Oğlum 33. Haftada dünyaya gelerek bizi biraz korkutsa da hayatımın dönüm noktası oldu. Şimdi Altuğ’dan önce ve Altuğ’dan sonra diye ikiye ayrılıyor hayatım.
Bir özel hastanenin Tüp Bebek Bölümünde Koordinatör olarak görev yapıyorum. Bunun dışında Bebeimgeliyor Doğuma ve Bebeğe Hazırlık kursu ve Anne sütü ve Emzirme Kursum var. Orada hamile eğitmeni ve Emzirme danışmanı olarak eğitimler veriyorum. Hedefim bu kurslarımı yoluna koyup, sadece bu işi yapmak..

Blog hayatınız nasıl başladı?
Aralık 2008 yılından beri bebeimgeliyor adlı bloğumu yazıyorum. Blog yazmaya bir arkadaşımın açtığı yemek bloğundan ilham alarak başladım. Yaptığım kurslara katılamayan anne ve baba adaylarıyla kursda anlattıklarımı paylaşmak, kursumu tanıtmak için başladım.
İyi ki yazıyorum. Bloğumla beraber birçok arkadaşım oldu. Çok şeyler öğrendim. Şimdi herkese blog yazmasını tavsiye ediyorum…

Blogunuzun içeriğinden bahseder misiniz?
Bebeimgeliyor adlı bloğumda anne ve bebek ile ilgili herşey var. Özellikle gebelik dönemi, anne sütü, emzirme , doğum ve doğum sonrasında anne ve bebek ile ilgili herşey var. Özellikle kurslarımda anlattıklarımı da buradan takipçilerimle paylaşıyorum. Hamileyken , hamilelik serüvenimi paylaştım. Oğlum dünyaya geldiğinden beri de her ay ki gelişimi hakkında bilgilerde paylaşıyorum..

Hangi sıklıkla post yayınlıyorsunuz?
Hemen hemen hergün bloğuma yeni bir post ekliyorum. Şu aralar evde bilgisayara kullanamadığım için hafta sonları yazı ekleyemeye biliyorum.

İzleyicilerinizin yorumlarına tek tek cevap yazar mısınız?
Ban yorum yapan herkese mutlaka cevap yazarım. Benim yazdığıma değer vermiş ve üstüne de yorum yazmış. Benim için çok kıymetli. Atlamam, mutlaka cevap yazarım..

Sizi izleyen takipçilerinizi siz de izler misiniz?
Beni izleyen blogları mutlaka izlerim. Bu da önemli bir konu..

İzlediğiniz bloglarda neler ilginizi çekiyor, nelerden hoşlanmıyorsunuz?
Özellikle oğlum doğduktan sonra oğlumun yaş taşıysa, ya da biraz büyükse neler yapıyorlar, ne okuyorlar,kilo konusunda takıntılı olduğum için ne yiyor, bizimki nasıl?_ Konuşuyor mu?vb. şeyleri okurum. Bunlar için anne-bebek bloglarını severek okuyorum.Bu sayede de bir çok etkinlikten haberdar oluyorum. Bir sürü de arkadaşım olduJ))
Hemen her konuda blog okurum. Özellikle aydınlık blogları seviyorum. Fotoğraflar çok önemli. Parlak ve net olunca bakmak çok eğlenceli olabiliyor.
Şu sıralarda diyet yaptığım için diyet ile ilgil. Yazı yazanları da severek okurum. Moda blogları da blogların paparizizsi gibi geliyor bana. Bunları okumaktan çok bakıyorum, ne giymişler, kombinler nasıl? DiyeJ)
Çok fazla reklam yazılarından, akıl verenlerden ve sağlıkçı olmamasına rağmen işi biliyormuş gib akıl veren yazılardan hiç hoşlanmam. Eskiden yorum yazardım. Fakat geri dönüşlerle uğraşamadığım için artık yorum da bırakmıyorum..

Beğenerek takip ettiğiniz 3 blog desek...
Dorikus.com   Çok sevdiğim Sena’nın bloğu.. 
Yazılarını çok severek okuyorum. Bir  Tüp bebek annesi olan Sena , oğlu Doruk ve daha bir çok konudan bahsediyor.

Fotografik Hatıralar; önce instagramda paylaştığı diyet menülerinden sonra bloğunu keşfettim. Menüler ve sunumlar süper. Ayrıca belki bilmez ama onun sayesiyle diyete başladım. Diyetteyiz tagı sayesinde yaklaşık 3 ayda 15 kg verdim. Fırsatı olmuşken onu da buradan paylaşmak istedim.

Bir de ilk blog yazmaya başladığımdan beri çok severek takip ettiğim hatta hayatımda ilk defa çekilişinde bir hediye kazandığım moda bloğu Stil Direktörü.com. Geziler, ürünleri, kombinlerini paylaşan Eda çok tatlı biri. Yazılarını çok severek okuyorum, fotoğraflarını da çok beğenirim..


Son olarak blogumuzla ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Takip etmediğim bloglardan haberdar oldum. Blog yazanlar için yararalı olacağını düşünüyorm. Her geçen gün izleyenin katlanarak artacağına inanıyorum.
Bana da burada yer verdiğiniz ayrıca çok teşekkür ederim..
Sevgiler

Esra Hanım'ın Blogu BURADA 
Röportajı Hazırlayan Ülkü

27 Mart 2012 Salı

Röportaj: Mukonun Günlüğü

 Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız? 
1973 eylül ayında bir başak olarak doğan fakat burcunun özelliklerini hiç taşımayan, 1992 de daha on sekizinde evlenen, 1994 ve 2001 de "yaşama sebeplerim" dediği oğullarına kavuşan, 2009 da hayallerinden birini gerçekleştirip liseden mezun olup iş hayatına atılan, hiç aklında yokken dikiş öğretmenliği yapmaya başlayan,şimdiki hayali olan üniversiteyi okumak, bu yaşta da olsa hayalini gerçekleştirmek isteyen sizden biriyim işte,gerektiğinde çılgın, gerektiğinde sakin, bazen asabi, bazen sabırlı ,sürekli gülümseyen, genellikle hüzünlü ama her şeye tüm olumsuzluklara rağmen yaşamayı seven, genellikle polyannacılık oynayan biri bu muko:) 


26 Mart 2012 Pazartesi

Hediyeleşme Etkinliği Çekiliş Sonuçları Eşleşme


Ve beklenen gün geldi, kimin kiminle eşleştiği belli oldu.
Sabah 9'da başladım tek tek blogları kontrol ettim, mail adreslerini not aldım ama sonunda bitti açıkcası biraz yorucu oldu. Tek istediğimiz hediyelerin gönderiminde sorun çıkmaması ve hediyenizi mutlaka göndermeniz, bizi mahçup etmeyeceğinize inanıyorum. Şuandan itibaren hediyenizi göndereceğiniz blogu inceleyip ne göndereceğiniz hakkında planlar yapmaya başlayabilirsiniz.

Sizin blogununuz kiminle eşleştiyse siz ona, o blogta size hediye gönderecek.
Gönderimleriniz bu gün başlayıp 20 nisan tarihine kadar alıcının elinde olacak çekilde olmalıdır.
Sorunsuz ve güzel bir hedileşme olmasını diliyor ve sizi listemizle başbaşa bırakıyorum. 

Hediyeniz elinize ulaştığında, fotoğrafını çekip bize göndermenizi istiyoruz, böylece kimlerin eline hediye ulaşmadığını daha kolay takip edebiliriz, hediyelerinizin fotoğraflarını aşağıda yazılı olan mail adresine gönderebilirsiniz.
Hediyelerin fotoğrafları tamamlanınca blogumuzda gönderen ve alıcı blogun adıyla yayınlanacaktır.

24 Mart 2012 Cumartesi

Röportaj: Bir Küçücük Emzik

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
79 doğumlu, 2007 yılında evlenmiş, 2 yaşında bir kız çocuk annesiyim. Bir Bilişim firmasında İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışıyorum.


Blog hayatınız nasıl başladı?
Çok yeni, kızımın ilk yaş doğumgününden sonra başladım. Kafamda bir proje vardı, hala var. Onunla ilgili olarak bir siteye ihtiyacım olduğundan blogumu hazırladım. Projem tamamlanmadı, tamamlandığında blog tamamen onunla ilgili olacak.

Blogunuzun içeriğinden bahseder misiniz?
Şu anda içimden gelen, paylaşmak istediğim, yazmak istediğim herşeyi yazmaya çalışıyorum. Kızımla, eşimle yaşadıklarımızı paylaşıyorum. Gördüklerimi, beğendiklerimi, yaptıklarımı anlatıyorum. Bu bazen kızımın bir konuşması, bazen bir yemek tarifi, bazen annelik üzerine bir paylaşım, bazense işimle ilgili insan kaynakları alanında yararlı olabilecek bir haber, bir duyuru olabiliyor.

Hangi sıklıkla post yayınlıyorsunuz?
Haftada 1 yazmaya çalışıyorum, çok vaktim olsa eminim üstüste neler yazarım, kafamda çok konu var ama çalışan anne olmak beni biraz zorluyor.

İzleyicilerinizin yorumlarına tek tek cevap yazar mısınız?
Kesinlikle yazarım. Yorum almayı çok seviyorum hatta yorumlar çoğalsın isterim.

Sizi izleyen takipçilerinizi siz de izler misiniz?
Tabi, izlerim.

İzlediğiniz bloglarda neler ilginizi çekiyor, nelerden hoşlanmıyorsunuz?
Annelik bloglarını çok severek takip ediyorum, farklı deneyimleri okumak hoşuma gidiyor. Birçok şey de öğreniyorum. Ayrıca dekorasyona ilgim var, onunla ilgili blogları da izlerim. Düzenli yazılan sevdiğim bloglara, bugün ne var acaba diye bakmak benim için bir zevk. Çok eleştirel bloglar da var, hoşgörüyü severim, fazla eleştiriden hoşlanmıyorum.

Beğenerek takip ettiğiniz 3 blog desek...
Kitubi, Pratik Anne, Nurturia sadece birkaçı...


Son olarak blogumuzla ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Böyle bir blog oluşturulması fikri çok hoşuma gitti. Sizleri tebrik ederim. Umarım zamanla çok galişir ve paylaşımların arttığı, fikir alışverirşin bol olduğu bir blog haline gelir.
Yelda Hanımın Blogu BURADA
Röportajı Hazırlayan Fotoğrafik Hatıralar / Ülkü23 Mart 2012 Cuma

Röportaj: Kelebeğin Gözünden
 Bize kendinizden biraz bahsedermisiniz
       13 mart 81 İstanbul doğumluyum. 2004 yılınde unıversıteden mezun oldum ve 2010 yılında masterımı tamamladım ınaılmaz zor bır surectı. 2007 yılınca bırıcık esımle evlendım ve 26 subat 2011 yılında mınık kuzum dünyaya geldi. Özel bir şirkette çalışıyorum kuzuma nanesi bakıyor. Hemde öyle bir bakıyor ki ımm dillere destan J tum deneyımlerımı paylasabılırım o derece    

     

22 Mart 2012 Perşembe

Röportaj: Kpsszede

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
Ankaralıyım Konya'da yaşıyorum. Türkçe Öğretmeniyim. 2004'te evlendim, 2005'te ilk 2010'da ikinci kez anne oldum. 2015'te üçüncü olur mu bilmiyorum:) Okumayı, öğrenmeyi, öğretmeyi, üretmeyi, yeni şeyler denemeyi ve gezmeyi çok seviyorum.   Çalışmıyorum, evde kızlarımla birlikteyim, onlar büyüyor ben yaşlanıyorum ve bu durum beni acayip mutlu ediyor...  
Bunun dışında iflah olmaz bir kahve tiryakisi ve sadık bir blogseverim:)

Blog hayatınız nasıl başladı?
2008'de ''madem elimin altında internet var, bari yeni modellere bakayım'' diyerek hobi sitelerine bir dalış yaptım, bir daha çıkamadım:)


Hediyeleşme Etkinliğine Katılan Bloglar


Kadınlar Günü için düzenlediğimiz hediyeleşme etkinliğine katılım çok güzel oldu, biliyorsunuz 25 mart katılımlar için son gün, henüz katılmadıysanız ve bende bu etkinlikte olmak istiyorum diyorsanız bu postun altına mail adresinizi bırakarak bende katılıyorum yazmanız yeterli. 25 mart katılımlar için son gündür. 26 mart pazartesi günü çekilişimiz yapılacak ve bloglar eşleştirilecektir, size kim çıktı, siz kime hediye göndereceksiniz bunu pazartesi günü yayınlanacak olan listemizden öğrenebilirsiniz. Böylelikle hediye göndereceğiniz blogu inceleyip nelerden hoşlanacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Hediye gönderimlerinize 30 mart'da başlayabilirsiniz, 20 nisan'a kadar tüm hediyelerin sahiplerine ulaşması gerekmektedir.

Hediyesini alan blog sahibi gelen hediyenin fotoğraflarını çekerek blogunda kısa bir postta gönderen bloga teşekkür postu yayınlamalıdır.

21 Mart 2012 Çarşamba

Röportaj: Nilays-World


Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
 

Adım Nilay  Evliyim  23 Yasindayim. Almanya da Yasiyorum , 1,5 Yasinda bir Kizim var. Diplomatik Sosyal Hizmet Uzman Egitimcisiyim Özel bir Ana Okulunda Callisiyorum. Hiz Yapmayi, Gezmeyi, Alisveris Yapmayi, Kendime Bakmayi Yemek yapmayi Seven Biriyim Kocamla ve Kizimla Bollca Vakit Geciriyorum :) Yani Ilgi Alanlarim bunlar Bu kadar Yeterli Simdilik.. :)

Blog hayatınız nasıl başladı?


 Iki Sebebi var Aslinda :)

1 Birgün Birtane Tatli Tarifi ariyordum ve Buldum Bastim ve karsima Bitane Blog cikti Güzeldi Site ve bende Heveslendim Anladim o Bayan kendi Yapmisti Blogunu Kendi kendime
Neden Olmasin Bende yapabilirim dedim Zaten cok Inatci ve Hirsli Biriyimdir Kafaya koydugumu yaparim.

20 Mart 2012 Salı

Röportaj: Evimin Huzuru
Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
Dört kız, bir erkek, on üç tane de dünyalar tatlısı torundan oluşan kalabalık ve birbirlerine gönülden bağlı bir ailenin en küçük kızıyım. 2008 yılında hayatımın aşkıyla evlendim ve 2009 yılında evimizin neşesine neşe katan canım oğlumu kucağıma aldım. Anne olana kadar iş hayatından asla vazgeçemeyeceğimi düşünürken oğlumu kucağıma aldıktan sonra onun yanından saniye bile ayrılamadım. 2002 yılından beri Bilgisayar öğretmeni olarak görev yapıyorken 2009 yılı haziran ayından itibaren hiç çalışmadım. Şimdi tüm hayatım eşim oğlum ve eviminhuzuru…

Blog hayatınız nasıl başladı?
Ben araştırmalarımda internetten çok faydalandım. Ev hanımlığıyla ilgili pek çok şeyi bloglardan öğrendim. Örgü dikiş yemek pratik bilgiler aklınıza ne gelirse şimdi ise yaptıklarımı paylaşmaya geldi sıra diye düşünüyorum, belki benimde birilerine faydam olur.

18 Mart 2012 Pazar

Röportaj: Annesinin Gülü

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?

1977 İstanbul doğumluyum. Mesleğim Makine Ressamlığı. 2006 yılına kadar aktif çalıştım, hamileliğimde dahil olmak üzere 2,5 yıl ara verdim çalışmaya. Kızım 5 yaşını doldurdu. Annane-kreş-şimdi anaokulu arasında büyüdü. Onunla birlikte bizde büyüdük karı-koca. Fazlasıyla miniğin istekleri doğrulduda yaşamımızı sürdürüyoruz, mutlu şekilde.

Blog hayatınız nasıl başladı?
2008 yılında işe başlayınca başladım. Kızım evde ben iş’te çok fazla duygularım yoğunlaştı. Yazarak kendimi rahat ifade edebildiğimi anladığımdan beri yazıyorum.

Blogunuzun içeriğinden bahseder misiniz?
Hayatımızın anlamı Yağmur’a diye dair başlamıştım. O büyüdükçe hayatamıza dair tüm önemli, üzücü, mutlu edici her şeyi paylaşıyorum. Bambaşka bir hayat burası.

Röportaj: Bebeğimle Hayat
Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?
25 yaşındayım.Ankara'da yaşıyorum. Psikolojik danışmanım ve şu sıralar Kamu yönetimi okumaktayım. Zor geçen bir hamilelik süreciyle birlikte mesleğime ara verdim. Oğlum dünyaya geldikten sonra da annelik duygularım beni çalışma hayatından uzaklaştırdı. 1,5 yıldır evliyim. 7 aylık bir oğlum ve 4 aylık bir blogum var. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, farklı tatlar denemeyi, yeni bir şeyler üretmeyi,alışverişi,kitapları, dondurmayı ve çikolatalı olan herşeyi çok severim. 


16 Mart 2012 Cuma

Röportaj: Bir Anne İki Çocuk

Bize kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Güzel bir bahar günü Ankara’da doğmuşum, 3 kız kardeşin sonuncusu ve en tatlısı olduğumu söylediler, inandım  9 yıldır canım eşimle birlikte evlilik şirket yöneticiğilini yapıyorum. (Şirket dediğime bakmayın bizim sözleşmemiz sevgi sözleşmesi ) Bu şirket zamanla büyüdü gelişti ve 2 tane tatlı üyesi oldu.  İlkokul 1. Sınıfa giden 7 yaşındaki (kendi değimiyle çok esprili) Arda’nın ve şu an evimizin en şirini olan 2 yaşındaki Duru’nun annesi olmaktan çok mutluyum. Onlardan öğrendiğim çok şey var.


14 Mart 2012 Çarşamba

Röportaj Tarkan ve sonra hayat


Bize kendinizden biraz bahsedermisiniz?
Öncelikle herkese merhabalar demek istiyorum. Ben 1 nisan 1979 yılında doğdum. Yani çok fazla Nisan 1 şakasımı yaptın ailene sen  sözlerine  maruz kalmış biri olarak   her defasında tongaya basmayacağım bu sefer dememe rağmen bu yaşıma gelip Nisan 1 şakalarını hala gerçekmiş gibi yutan ben anlıycağınız üzre  biraz iyi niyetliyim. Bazen fazlaca iyi niyetliyim:) Çünkü insanları kandırmayı asla beceremem galiba bu yüzdende herkesi kendim gibi sanırım. Aslında sorulsa en sevmediğim huyumda budur derim herkesi kendim gibi bilmek. Selçuk Üniversitesi Bilgisarlı Muhasebe Bölümün'den mezun olduktan sonra çalışma hayatına atıldım. Hala özel bir firmanın Muhasebe Sorumlusuyum. Hem zor hemde benim için olmazsa olmaz bir iş muhasebe. Hayatımda hep rakamlarla yapılan işleri sevmişimdir o yüzdendir ki yazı ve hitap gücü benin için hep 2. planda kalmıştır hayatımda  taki bir blog açana kadar. Ve tabiki kendinden bahset diyince belki de tüm herşeyi silip şunu demem en doğrusu olur " Ben sadece ve sadece Tarkan'ın Annesi'yim.

Blog tutma fikri ne zaman doğdu?
İnsan hamile kaldıktan sonra   bakış açısı, insanlara yaklaşımı, adımları, düşünceleri herşeyi değişiyor eski sen olmak istemiyorsun yeni bişeyler olsun hayatında bilmediklerini bilesin, okumadıklarını okuyasın istiyorsun. İşte bu dürtüler araştırmalar esnasında blog alemini keşfettim. Herkes birşeyler yazıyordu kimi yemeğini sergiliyor, kimi doğum hikayesini,kimi sevincini kimi üzüntüsünü kimi çocuğunun ilk dişini, kimi  doğum gününü derken  kendimi bloğu olmayan ama blogları okumaya başlayan biri olarak buldum. Başlangıçta insanların kendi hayatlarını başkalarıyla paylaşması fikri garip gelse de ve bu sebepten blog oluşturmamış olsam da doğum yaptıktan sonra ben de oğlumla yaşadıklarımı unutmamalıyım dedim. Ona temiz bir sayfa açmalıyım (o yüzdendir ki blog görselim genellikle beyaz üzerine kuruludur) ilk dişini ne zaman çıkarmış ilk doğumgününde ne yapmış ilk ne zaman yürümüş  hepsini yazmalıyım dedim ve bir blog açtım. Mesela bu satırları yazmadan önce bloğu ilk açtığım yıllara dönüp bir baktım doğum hikayemi tekrar okudum belki şuan unutmuş olduğum o günkü duygularımı tekrar hatırladım bu çok güzel bir duygu.