6 Mart 2012 Salı

Röpotaj Esra'dan DünyayaBize kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Kasım 1977 den bu yana aranızdayım:)) 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum.  İstanbul'da meslekte 5 yılımı tamamladıktan sonra memleketim olan Samsun'a döndüm. Şimdilerde eşim, 7 ve 5 yaşındaki iki oğlumla mutlu mesut hayatımı sürdürüyorum. İlköğretim okulunda çalıştığım için bu yaş grubundaki çocuklar ve aileleriyle çalışma imkanı buluyorum Blogumda da bu deneyimlere dayanarak yazılar ele alıyorum. Kitap okumak, resim yapmak, başarısız da olsam cam boyama gibi işlerle uğraşmaktan çok zevk alıyorum. Ama son zamanlarda varsa yoksa blogum. 

Blog hayatınız nasıl başladı?
3 sene önce içimden geçenleri paylaşma isteğim doğdu. İşim gereği insanları hep dinliyorum. Bu sefer özgürce yazmak, dilediğimce paylaşmak istediğimi keşfettim. Blogger olmak en sıkıldığım anda rastladığım bir şanstı benim için. Yazmanın getirdiği o müthiş rahatlama hissinden sonra da bırakamadım.Bırakacak gibi de görünmüyorum zaten. Aslında bu blogun asıl sahipleri oğullarım Orhun ve Ege. Onlar beni yetiştiriyor, en güzel duyguları onlar yaşatıyor.
Blogunuzun içeriğinden bahseder misiniz?
Blogumun çıkış teması aile rehberliği üzerine kurulu. Ama ailedeki en önemli unsurun anne olduğunu anlayınca annelere destek olucu yazılar da yazmaya başladım. Sadece anneler değil, herkesin kendinden bir şeyler bulmasını diledim. Kadın-erkek ilişkileri, çocuk ruh sağlığı, kişisel gelişim gibi konuların yanında sinema tv dünyasıyla ilgili tercihlerimi de paylaşıyorum.  Paylaştıkça çoğalıyorum, mutlu oluyorum.

Hangi sıklıkla post yayınlıyorsunuz?
Haftada 3 yada 4 post yayınlayabiliyorum. Her gün yayınlamayı çok isterdim ancak pek fırsatım olmuyor. 

İzleyicilerinizin yorumlarına tek tek cevap yazar mısınız?
Evet karşılıklı yazışmayı çok seviyorum. Yorumlar benim için çok önemli, bazen atladığım bir bakış açısını izleyicilerim sayesinde yakalayabiliyorum.
Sizi izleyen takipçilerinizi siz de izler misiniz?
Takipçilerimin takipçisiyim:))) İzlediğiniz bloglarda neler ilginizi çekiyor, nelerden hoşlanmıyorsunuz?
Farklı konular çok hoşuma gidiyor. Ama en çok çalışan anne, çocuk gelişimi konuları  ilgimi çekiyor. Blogları takip ederken belli bir çizgim yok. Moda , yemek, sinema, el işi blogları gibi bir çok blogu zevkle takip ediyorum. Tabii farklı ve orjinal oldukları sürece. Bloglarda tekrar eden konulardan  , basmakalıplıktan hoşlanmıyorum. Görsellerin karanlık ve özensiz olduğu postları da pek okumak istemem açıkçası.Beğenerek takip ettiğiniz 3 blog desek...

Son olarak blogumuzla ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Kadın olmak dünyadaki en güzel  duygularından bana göre, hele anne olmak tarif edilmez bir mutluluk. Çıkmazlara düştüğümüz anlarda pratikliğimiz ve üretkenliğimizle bir çok problemi çözebiliriz. Birbirimize destek olmak da en büyük yardımcımız bana göre , bu anlarda. .Blogger anneleri fikri için çok teşekkür ederim. Ne kadar ihtiyacımız vardı bir araya gelmeye. Tecrübelerimizi, fikirlerimizi Blogger Anneleri sayesinde daha rahat paylaşabiliyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.


Esra'nın blogu burada

Röportajı Hazırlayan Fotoğrafik Hatıralar / Ülkü

11 yorum:

 1. Samsunlu ve Samsunda yaşayan biri olarak, samsunlu blogger görmek çok hoş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel tesadüf, çok mutlu oldum derya:)))

   Sil
 2. Sİzlrbu işi oldukça iyi yaptınız:) Öncelikle tebrik ediyorum vee hepinizi seviyorumm:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blogger anneleri ile paylaşımlarda bulunmak tam da ihtiyacımız olan şeydi, kocaman bir aile olduk, ne güzel:)))

   Sil
 3. sizi tanıdığıma sevindim..sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adanın annesi, ben de çok memnun oldum, teşekkürler:)))

   Sil
 4. Esra..Kızımın adaşı....seni severek ve beğenerek takip ediyorum yazılarını dört gözle bekliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni çok mutlu ettin Havvacım, teşekkür ederim;))))

   Sil
 5. Röportaj için Ülkü'ye kocaman sevgiler:)))

  YanıtlaSil
 6. Seni yakından tanımak ne güzel.ayrıca teşekkür ediyorum :)))) sevgilerimle

  YanıtlaSil
 7. Merhabalarrrr
  Meslektaş bir blogger, çok mutlu oldum. Başka var mı diye merak ediyordum:)
  Sevgiler

  YanıtlaSil